Ferie zimowe
"Koduj z Gigantami"
Giganci Programowania w Wołominie zapraszają wszystkich uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! 🔥�
„Koduj z Gigantami” to organizowana przez Gigantów Programowania ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna. Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.
To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności!!. Młodsi uczniowe będą mogli tworzyć własne gry w Scratch, Minecraft Education oraz aplikacje mobilne w Appinventor. Dla starszych uczniów przygotowaliśmy ciekawe projekty w profesjonalnych językach C++, C# oraz Python.
Temat przewodni wydarzenia: Poszukiwacze Kodu 🧐
Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści 😎 🔸
Wraz z Uczniami będziemy tworzyć własne programy i gry w 6 środowiskach programistycznych:
- klasy 1-3: Scratch oraz Minecraft Education,
- klasy 4-6: Scratch, Minecraft Education oraz tworzenia aplikacji na smartfona w AppInventor,
- klasy 7-8: C++, C# i Python,
- szkoła średnia: C++, C# i Python.
Warsztaty odbędą się w placówce Giganci Programowania w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51B
Termin warsztatów: ferie zimowe 2024 ( 20-21 stycznia, 27-28 stycznia oraz 3-4 lutego)
Zachęcamy do zapisów poprzez formularz: https://www.kodujzgigantami.pl
Liczba miejsc jest ograniczona.
Wesołych Świąt
Jasełka
Jak co roku przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszej szkoły.
Tegoroczny występ przygotowały klasy 3 pod kierunkiem swoich Pań: Moniki Barankiewicz, Joanny Wróblewskiej i Wioletty Bali, oraz uczennice z klas 4-6 z Panią Emilią Mech.
Kolejny raz jasełka udowodniły, że w szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza wprost do stajenki w Betlejem.
Mamy nadzieję, że przedstawione wydarzenia narodzin Jezusa przygotowały wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia, wprowadziły w nastrój i tajemnicę oraz przyniosły wiele radości.
Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT
28
Promujemy czytelnictwo
W naszej szkole realizujemy projekt promujący czytelnictwo, zorganizowany we współpracy z Księgarnią „Szkoleś” w Wołominie. Jego głównym celem jest popularyzowanie czytelnictwa, integrowanie społeczności szkolnej, wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie do samodzielnego czytania oraz czytania ze zrozumieniem. W ramach projektu odbędzie się wiele działań proczytelniczych.
I etap projektu był skierowany dla klas 0-1. Kolejne będą adresowane do klas 2-3. W Listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Jolantą – właścicielem księgarni „Szkoleś” w Wołominie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-1. Pani z księgarni zaprezentowała serię książek objętych programem wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat: „Czytam sobie” na poziomie 1, 2, 3. Książki te ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania.
Podczas spotkania został ogłoszony konkurs czytelniczy „Przeczytaj i namaluj”.
Zadaniem uczniów z klas 0-1 było przeczytanie wybranej książeczki z serii „Czytam sobie” wypożyczonej w bibliotece lub zakupionej w księgarni, następnie namalowanie ilustracji nawiązującej do jej treści.
Konkurs czytelniczy cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim: 17 uczniów z klasy 0a, 3 uczniów z klasy 1a, 2 uczniów z klasy 1b oraz 13 uczniów z klasy 1c. W dniu 19.12.2023 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz upominki.Laureatami zostali:
Aleksander Nowak-Iwaszko, kl. 1c
Pola Szymborska, kl. 1c
Barbara Wrzosek, kl.1c
Szymon Zych, kl. 1b.
Mamy nadzieję, że takie inicjatywy zachęcą dzieci do częstszego sięgania po książkę i wdrożą do systematycznego czytania.
"Choineczka na stoliczek"
Święta to wyjątkowy czas, w którym składamy sobie wzajemnie życzenia pełne ciepła i serdeczności. Niech świąteczna atmosfera napełnia serca radością!
Właśnie takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy 4 b i 5b, a także innym uczniom z naszej szkoły, którzy wraz z wychowawcami klas: panią Anną Jarząbek i panią Emilią Mech wykonali „Choineczki na stoliczek”. Akcja ta była przeprowadzona w ramach szkolnego wolontariatu „Moc promieni”.Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak wielu uczniów o otwartym i dobrym sercu. W akcję zaangażowało się 97 uczniów naszej szkoły. Wykonaliśmy 100 choinek.
Mamy nadzieję, że nasze skromne prezenty napełnią radością serca i umilą świąteczny czas pacjentom Szpitala MBNP w Wołominie oraz pensjonariuszom DPS w Radzyminie.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji, całej społeczności szkolnej. Szczególnie Pani Annie Wróblewskiej z Rady Rodziców, która dostarczyła w naszym imieniu choineczki do DPS-u w Radzyminie.25
Przerwa na czytanie
“Co chcesz powiedzieć dziecku na drugim końcu świata?”
Prezentujemy wspaniałe dzieła laurki naszych uczniów biorących udział w akcji szkolnej pt. „ Co chcesz powiedzieć dziecku na drugim końcu świata ? Laurka misyjna dla dzieci z Ghany" ( Afryka )
Nasza parafianka Zofia Rakoczy leci z misją do biednych dzieci z Afryki.
Życzymy Zosiu wszelkiego dobra i zapraszamy do nas po powrocie.
Dziękujemy Wszystkim uczniom za zaangażowanie się w powyższe dzieło z nadzieją uśmiechu dzieci z Afryki.
Katecheci
Konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie"
Mikołajki.....
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach i strojach.
Odwiedził nas również Święty Mikołaj i Pomocnice Mikołaja, którzy rozdawali słodkości. Magia świąt zawitała tego dnia w progi naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski
3
Warsztaty świąteczne
6 grudnia w klasie 3b odbyły się warsztaty świąteczne.
Uczniowie wraz z rodzicami wykonali przepiękne choinki, które zostaną przekazane dla pacjentów Szpitala p.w. MBNP w Wołominie oraz dla pensjonariuszy DPS w Radzyminie.
3
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Prawa dziecka"
Konkurs Plastyczny "Prawa Dziecka", zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Czarnej, został rozstrzygnięty.
Naszą szkołę reprezentowały:
Maria Szewczyk z kl. 5a
Zuzanna Myrcha z kl. 6b
Zuzanna Jarząbek z 7b.
Wszystkie Uczennice stworzyły wyjątkowe prace, pełne przesłania, dając wyraz swojej trosce o dzieci i ich prawa. Każda praca miała swój indywidualny styl, a Maria Szewczyk i Zuzanna Myrcha zajęły I miejsce.
Jesteśmy, jako społeczność szkolna, dumni z osiągnięć Naszych Uczennic - gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój i kolejne wygrane konkursy.
Sylwia Łaskowska
I Ogólnopolski Konkurs Makramowy "Węzełek" został rozstrzygnięty.
I Ogólnopolski Konkurs Makramowy "Węzełek" został rozstrzygnięty.
W skład Jury weszły:
-Pani Marta Stelągowska z Makramowych Wzgórz
-Pani Beata Dzięcioł - Dyrektor Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
-Pani Małgorzata Roicka - Wicedyrektor Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.
Po długich obradach udało się wypracować wspólne stanowisko, a Jury podjęło jednogłośnie decyzję o nagrodzeniu:
Kategoria "Ozdoba świąteczna"
1 miejsce - Maria Meller "Łyżwy", Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich
2 miejsce - Hubert Pogoda "Kalendarz adwentowy", Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Będzinie
3 miejsce - Zuzanna Mruk "Anioł z księżycem", Szkoła Podstawowa im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni
Kategoria "Biżuteria"
1 miejsce - Aleksandra Prus "Naszyjnik", Studio Art w Kaliszu
2 miejsce - Emilia Rogula "Kolczyki", Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym
3 miejsce - Alika Panchuk "Pasek", Tatrzańskie Centrum Kultury w Zakopanem
Kategoria "Makrama użytkowa"
1 miejsce - Apolonia Furmańczyk "Kapelusz", Centrum Kultury Podgórza, Klub Soboniowice w Krakowie
2 miejsce - Antonina Zych "Torebka", Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu
3 miejsce - Barbara Mikłas "Lustro", Szkoła KSW im. S. Wyszyńskiego w Libiążu
Kategoria "Makrama ozdobna"
1 miejsce - Anastazja Kraska "Opowieść zimowa", Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
2 miejsce - Magdalena Tokarska "Sowa", Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej
3 miejsce - Oliwia Jeznach "Makatka", Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.
Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim Uczestnikom oraz za wsparcie Opiekunom.
Wystawa Waszych prac już niedługo pojawi się w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, a potem w Miejski Dom Kultury w Wołominie.
Już niedługo do laureatów pofruną nagrody, które ufundowali właściciele firm "sznurkowych" i wełenkowych - za okazane serce, zrozumienie i wsparcie bardzo dziękuję:
Firma Mila Druciarnia i Dominika Lisztwan
Firma Kokonki i Wojciech Kobeszko Firma Pimotki i Karolcia
I zapraszamy do kolejnej edycji konkursu - już za rok
Sylwia Łaskowska Koordynator Konkursu
7
Narodowe Święto Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, już po raz drugi, został zorganizowany w naszej szkole - Turniej Wiedzy. W dniu 10 listopada Uczniowie pracowali metodą projektu. Klasy 0-3 oraz 4-8 rywalizowały o Puchar Niepodległości w kilku kategoriach: literackiej, historycznej, muzycznej i plastycznej.
O godzinie 11:11 na sali gimnastycznej wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Uczestnicy odśpiewali uroczyście hymn Polski.
Puchar Niepodległości w kategorii klas 0-3 zdobyła klasa 2b. W kategorii klas 4-8 puchar zdobyła klasa 6a.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy pragnęli rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą dziejów narodu polskiego.
16
Wsparcie dla rodziców w zakresie wzmacniania kompetencji wychowawczych
Bezpłatne seanse filmowe
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasz szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przepytali Dyrektora, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Oczywiście wszystkim udało się zaliczyć wzorowo!
11
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Epizody Niepodległości- Żołnierze Wyklęci
Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy wspólnie z Fundacją Postscriptum zorganizowała Ogólnopolski Konkurs pn. „Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci”.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Lubelskiego. Uczniowie zainteresowani historią II wojny światowej i okresu powojennego zgłosili się do konkursu. Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowali: Gabriela Gajcy klasa 5A i Zuzanna Myrcha klasa 6B, w kategorii- inne opracowanie: Zuzanna Jarząbek klasa 7B, Adrian Krasiński klasa 8A .Kochani!
Serdecznie dziękuję, że podjęliście wyzwanie i przystąpiliście do konkursu. Jesteśmy z Was dumni!
Zuzanna Myrcha- serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku!Ocena prac konkursowych - wyniki
W konkursie historycznym wszystkich prac wpłynęło 193 w tym:
w grupie wiekowej- szkoła podstawowa w kategorii:
Praca plastyczna: 119
Komiks: 3
Inne opracowanie: 19
Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:
Piotr Gawryszczak – przewodniczący komisji;
Jacek Bury – członek komisji;
Krzysztof Solan – członek komisji;
Po ocenie prac w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA - PRACE PLASTYCZNE komisja postanowiła przyznać 6 nagród i 2 wyróżnienia:
Nagrody:
Maja Jaroszek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem integracyjnym im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach
Natalia Mucha ze Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej z oddziałem integracyjnym ,,Emmanuel” w Krakowie
Amelia Dzwonkowska ze Publicznej Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Pułtusku
Alicja Orzechowska ze Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie
Tomasz Chocyk ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie
Zuzanna Myrcha ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
Wyróżnienia:
Bartosz Opaczyński ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Klewie
Maria Półgrabska ze Szkoły Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym
Po ocenie prac w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA - KOMIKS komisja postanowiła przyznać 2 nagrody:
Barbara Koszela ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie
Bartłomiej Półgrabski ze Szkoły Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym
Po ocenie prac w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA – INNE OPRACOWANIA komisja postanowiła przyznać 3 nagrody:
Jakub Rozborski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatka- Letnisko
Wiktoria Kapica ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Moniakach
Lena Sorter ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w ZieleniuOpracowała: Justyna Wasiak- opiekun konkursu
Kulturalna szkoła na Mazowszu
Od września 2023 r. nasza szkoła realizuje program współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego "Kulturalna szkoła na Mazowszu". Program ma na celu ułatwienie dzieciom i młodzieży skorzystanie z oferty mazowieckich instytucji kultury.
18 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spektaklu familijnym "Mała Syrenka". To musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Reżyserem spektaklu jest Jan Bzdawka. Twórcy spektaklu przenieśli nas do podwodnego, tajemniczego świata. Do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym towarzyszyły pierwsze zauroczenia, rozczarowania, poszukiwanie tożsamości i swojego miejsca w świecie. Opowiada o dorastaniu, poszukiwaniu własnej ścieżki, akceptacji siebie. Mała Syrenka jest spontaniczna, robi to, co podpowiada jej serce. Ponosi porażki, płaci za to cenę, ale, dzięki temu, może uczyć się na własnych błędach. Przesłanie „Małej Syrenki” jest szlachetne, mądre i istotne, dzięki temu spektakl mimo swej baśniowości ma także walory edukacyjne. Musical jest atrakcyjny, a przesłanie z niego płynące można było przedyskutować w ramach lekcji edukacyjnej po spektaklu.
26 października klasy 1-3 wybrały się na kolejny spektakl pt ”Awantura w Molldurze” w reżyserii Agnieszki Płoszajeskiej. Muzyczna bajka, pełna kolorów i dynamiki. Bajka z morałem, która uczy tolerancji, akceptowania różnorodności. W zabawny sposób pokazuje, że każdy jest inny, ale sobie równy. Tytułowy mollDur to wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie. Każde takie spotkanie, to zabawna przygoda niosąca ze sobą pouczającą lekcję dorastania. „Awantura w mollDurze” to także edukacyjna podróż, podczas której młody widz poznaje charakterystyczne style, gatunki muzyczne i instrumenty. A obok takiego wymiaru bajki, najważniejsza jest w niej zabawa, szalona gra konwencji i radość, jaką daje właśnie teatr i muzyka.
Dziękujemy panu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwikowi Rakowskiemu, który jest inicjatorem akcji oraz Dyrektorowi Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury Iwonie Wujastyk za przepiękne i pouczające spektakle.3
Bezpłatne seanse filmowe
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie